Výlov Bohdanečského rybníka 2019

Výlov Bohdanečského rybníka 28. října 2019

Rybniční hospodářství Lázně Bohdaneč vás zve na tradiční výlov Bohdanečského rybníka, který se koná v pondělí 28. října.

Břehy Bohdanečského rybníka již tradičně 28. října ožívají při příležitosti výlovu ryb. Nejinak tomu bude i letos – ve sváteční pondělí tu bude možné přihlížet výlovu a rovnou i ochutnat pokrmy připravené z čerstvých ryb.

Návštěvníci mohou vidět sháňku ryb do loviště od 7 hodin a v 7:30 rybáři zvedají podložní síť. Poté následuje vydávání a třídění ryb.

Na hrázi probíhá stánkový prodej živých ryb: kapr, amur, štika, sumec, lín, tolstolobik či candát. Tradiční prodej rybích specialit pod hrází: uzený a grilovaný pernštejnský kapr, který patří mezi certifikované produkty Kraje Pernštejnů. Dále se bude podávat rybí polévka a grilovaný pstruh.

Ani letos nebude chybět stánek minipivovaru Mordýř, stánek s kávou (Pražírna kávy Pardubice) a také stánek pekařství Optimista.

Další program pak během dne probíhá na Polákově poloostrově. Bohdanečský rybník je totiž zároveň národní přírodní rezervací, proto svůj program pro děti i dospělé připraví i Agentura ochrany přírody a krajiny, dále odbor životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Pardubického kraje i Lesy ČR.

Těšíme se na vaši návštěvu.

© 2019 Rybniční hospodářství, s.r.o. | foto: Franck Alasseur a Gabriela Chovancová